kontakt@lodmix.pl
(+48) 697 303 350

Aktualności

Maszyny do lodów

Maszyny nowe czy używane?

//
Komentarz0
/
Kategorie

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością wybór nowej maszyny do lodów wiąże się z większym wydatkiem. Natomiast zakup używanego sprzętu, choć koszt jest niższy, niesie za sobą dodatkowe niewiadome. Tak czy inaczej, wybór ten wymaga dłuższego przemyślenia.

Zwolenników nowych maszyn jest tylu ilu przeciwników. Dla osób, które wola maszyny z rynku wtórnego ważniejszy jest fakt, że za rozsądną cenę mogą sobie kupić sprzęt lepiej wyposażony. Choć nie jest do końca pewny zakup, i niektórzy z obawy o problemy techniczne i ukryte wady nie zaryzykowaliby takiego zakupu.

Skoro jedno i drugie rozwiązanie ma plusy i minusy, to gdzie leży prawda? Jak to zwykle bywa – pośrodku.

Kupując nowe maszyny do lodów poza gwarancją możemy liczyć na firmowy, autoryzowany serwis oraz przegląd techniczny.  Choć czasem takie usługi są dodatkowo płatne, co rodzi kolejne koszty. Mimo wszystko otrzymujemy sprzęt, którego bardzo dobry stan nie podlega dyskusji. Dodatkowo po kilku latach możemy ten sprzęt odsprzedać.

Używane maszyny są atrakcyjnie głównie ze względu na cenę. Nie zawsze jednak możemy przy takim zakupie liczyć na obsługę posprzedażową, gwarantującą min. sprzedaż części zamiennych. Dodać jednak należy, że coraz więcej handlowców oferujących maszyny z drugiej ręki zapewnia dodatkowe usługi, nawet takie same jak w przypadku sprzedaży nowego sprzętu. Zatem zyskujemy potwierdzenie, że nawet w przypadku zakupu wadliwej maszyny usterki zostaną naprawione.

Podsumowując jeśli nam zależy na wysokiej jakości, potwierdzenia niezawodności, to zakup nowej maszyny do lodów jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Natomiast gdy budżet nie pozwala nam myśleć o nowej maszynie, albo zakłada zakup słabszego sprzętu, lepiej zakupić lepszy model maszyny używanej, ale w sklepie, który posiada doświadczenie w tej branży i jest w stanie zapewnić zakup części zamiennych.

Napisz komentarz